Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2012 metų archyvas

Tradiciniu tapęs Sigutėnų kaimo kalendorius - geriausia dovana Naujųjų proga

Bendruomenės narei RAMUNEI ir jos išrinktajam NERIJUI, savo santuokai pasirinkusiems išskirtinę datą - 12-ųjų metų 12-ojo mėnesio 12-ąją dieną (12-12-12)

Mes džiaugiamės šiandien visi.
Kad Jūs viens kita radot...
Kad Jūsų meilės ilgesys
Per Sigutėnus veda.

Prikalbinom Ramunę mes
Bendruomenėn įstoti...
Dabar jau, Nerijau, Tave
Pradėsime vilioti.

Nes ūkininkų pažangių
Bendruomenėj neturim...
Tad laikom, kad nuo šiandien Tu
Papildei mūsų būrį!

 

 

SMAGI KALĖDŲ ŠVENTĖ

Šiemetinėje Kalėdų šventėje atrakcijų buvo daugiau negu visada. Mat be tradicinių dovanėlių vaikams, Kalėdų senelis su Snieguole visiems (net suaugusiems!) buvo paruošę loteriją; pasveikintas lapkričio 26 d. gimęs Vaidos ir Pauliaus Kamašauskų sūnelis Aistis, 25-metį atšventęs Vitalijus Stasius. Per Kalėdas 45-tąjį gimtadienį šventusiam Romui Malakauskui Kalėdų senelis su Snieguole bendruomenės dovanėlę nuvežė į namus. Taip pat jie aplankė seniausią bendruomenės narę - 95-metę Emiliją Ivanauskienę. Beje, šiemet kalėdines dovanėles gavo ir kai kurie tik gerus darbus besibaigiančiais metais darę sigutėniečiai, tarp kurių buvo ir mūsų šaunioji būgnininkė Miliutė, ir muzikantas Zenonas, ir didžėjus Žilvinas....
Kalėdų seneliui pirmajam buvo įteiktas Sigutėnų kaimo bendruomenės 2013 metų kalendorius, kurį vėl gaus (arba jau gavo) visi bendruomenės nariai.
Džiugu, kad kaime pagausėjo vaikučių. Mat šiemet į bendruomenę įstojo dvi dukreles auginantys Rima ir Mindaugas Gudai, mažosios Gabrielės mamytė Vaida Budginienė, du vaikučius auginanti Edita su Aušriu bei tiek pat atžalų turintys Jurgita ir Marius Vaidžiuliai - štai kiek pas mus šaunių naujokų!.. O Lukas Krikščiūnas į Kalėdų šventę atskrido net iš Anglijos! Nors jam - dar tik vieneri metukai, bet mažasis "nykštukas" nėmaž nebijojo Kalėdų senelio... Pastarasis gi gėrėjosi neatsigėrėjo, kokius ilgus eilėraščius šiemet deklamavo mažieji sigutėniečiai!
Vėliau, kaip visada, prie eglutės Kalėdų kaukes matavosi vaikučių tėveliai arba seneliai.

DALIA TAPO MUGĖS ŽVAIGŽDE!

Nemažas būrys sigutėniečių dalyvavo VVG "Pakruojo rajono partnerystė" rajono bendruomenėms surengtoje tradicinėje konferencijoje, kurioje apžvelgiami besibaigiančių metų rezultatai. Malonu, kad mūsų bendruomenė buvo apdovanota už aktyvumą.
Kadangi konferencija vadinasi "Nuo amatų iki verslo", joje dalyvauti buvo pakviesti amatininkiškojo ir kulinarinio paveldo puoselėtojai. Mūsų bendruomenėje tokia garbė teko Daliai Požemeckienei, atrinkus ją prekiauti originaliais rankdarbiais iš odos bei mezginiais renginio metu veikusioje mugėje.
Kaip pamatysite iš nuotraukų, Dalia tapo ir to vakaro "žvaigžde", kadangi mugės metu buvo pasveikinta.su neseniai praėjusiu 55-uoju gimtadieniu. Ta proga ją sveikino ne tik sigutėniškiai, bet ir VVG vadovai Artūras Stankevičius ir Marija Žiubrienė.O fotografavo visi, kas tik turėjo fotoaparatus!

Nuotraukų autorius -Algis Padora.

 

APIE SIGUTĖNŲ BENDRUOMENĘ RAŠO ŽURNALAS „VEIDAS“

 

     Žurnalo „VEIDAS“ 43-čiajame numeryje nemažai vietos skirta ir mūsų bendruomenės veiklai. Ten esame išgirti net per daug – ypač teiginiu, kad mažoje mūsų bendruomenėje renginių vyksta kur kas daugiau, negu kai kurių rajonų centruose. Nors jų išties būta nemažai – ekskursija į Trakus-Kernavę, išvykos į Žagarės vyšnių festivalį ir Pasvalio baseiną, Tauragės teatralų viešnagė, sigutėniečių viešnagė Triškoniuose ir Mikoliškyje, tradicinė spartakiada ir žuvienės šventė, dalyvavimas rajono bendruomenių sąskrydyje ir Pakruojo šventinėje eisenoje, Kalėdų šventė ir naujametinis kaužas...

   Straipsnis pavadintas „Aktyvios bendruomenės iš esmės keičia kaimo gyvenimo kokybę“, nors mūsų bendruomenės rūpestis yra ir siekti, kad žmonės neužsidarytų savo gražiose sodybose, o kuo daugiau bendrautų tarpusavyje.

     Sigutėnų kaimo bendruomenė gausiausiai iš visų Pakruojo seniūnijos bendruomenių dalyvavo Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ organizuotoją senųjų amatų bei kulinarinio paveldo atrankoje. Atrankos vertinimo komisijai, kuriai vadovavo VVG direktorė M. Žiubrienė, buvo pristatyti kruopštūs ir kūrybingi Reginos Reinikovienės, Dalios Požemeckienės, Bronislavos Dargevičienės, Laimos Žalienės, Viktorijos Žalytės ir Neringos Malakauskienės rankų darbai, Onutės Gegeckienės kepta senoviška naminė duona, Genutės ir Zenono Valantinų sūdyti ir rūkyti kaimiški lašiniai. Ir valgomiems, ir nevalgomiems mūsų bendruomenės narių produktams komisija negailėjo gerų žodžių. Lieka laukti galutinio įvertinimo, kuris lems, ar šiais gaminiais mūsų žmonės bus pakviesti prekiauti mugėse bei amatų dienose, ar jie bus atrinkti į Pakruojo, Burbiškio bei Pakiršinio dvaruose rengiamas mūsų krašto amatų bei kulinarinio paveldo ekspozicijas.

     Kol kas gražiais rankdarbiais garsėjantys rajono žmonės pakviesti dalyvauti (ir kažkiek užsidirbti) gruodžio 21 d. Pakruojo kultūros centre vyksiančioje mugėje.

 

     Ta proga sigutėniečiai ir nusifotografavo. Nuotraukoje nėra tik Reginos, kuri jau buvo iškurnėjusi į vieną iš savo darboviečių – turgelį.

 

 

GRAŽIAUSIŲ SODYBŲ KONKURSE - DVI PRIZINĖS VIETOS!

Spalio 19 d. Pakruojo kultūros centre įvyko gražiausiai tvarkančių aplinką rajono sodybų, mokyklų, įstaigų, bendruomenių konkurso nugalėtojų pagerbimo šventė.
Šiame konkurse vėl sužibėjo Sigutėnai, kadangi antrąją vietą kaimo sodybų grupėje užėmė Nida ir Alfonsas SVIDERSKIAI, o trečiąją - Genovaitė ir Pranas LAPINSKAI. Taip pat buvo pagerbti į rajoninį etapą pakliuvę Laima ir Algirdas GULBINAI bei Alma ir Svajūnas JOTEIKOS.
Bendruomenės atstovai pasveikino ir mūsų kaime įsikūrusią uždarąją akcinę bendrovę "PARKETO GAMYBA", kuri buvo pripažinta gražiausiai tvarkanti aplinką iš viso rajono įmonių. Beje, tenykščius gėlynus sodina ir prižiūri mūsų bendruomenės narė Danutė ATKOČIŪNIENĖ.
Grožio kūrėjams dainavo Vytautas Šiškauskas, buvo surengtos vaišės.
Keletas renginio akimirkų - Algio PADOROS nuotraukose.

PADĖKA BERNADETAI – IŠ ŠALIES PREZIDENTĖS RANKŲ!

 

     Už Lietuvos vardo garsinimą ir nuopelnus sportui jaunoji mūsų bendruomenės narė Bernadeta DAUPARAITĖ jau turėjo dvi Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkas. O praėjusį ketvirtadienį iš Vilniaus Beta grįžo su trečiąja šalies vadovės padėka, tąkart gauta Prezidentūroje iš jos pačios rankų (mat du pirmuosius apdovanojimus sportininkei įteikė Lietuvos karatė šotokan federacijos prezidentas K. Bartkevičius).

  

     Į Prezidentūrą karatistė buvo pakviesta kartu su kitais, reikšmingiausias pergales pastaraisiais metais pelniusiais Lietuvos sportininkais. Pačios naujausios Bernadetos pergalės – šią vasarą iškovotas auksas Šiauliuose vykusiose pasaulinėse TAFISA žaidynėse bei prieš metus iš Amerikos (taip pat pasaulio čempionato) parsivežti sidabro ir bronzos medaliai.

     Po apdovanojimo ceremonijos įsidrąsinusi Bernadeta paprašė Prezidentės su ja nusifotografuoti. Šalies vadovė mielai sutiko. Ta pačia proga pakruojietė nusifotografavo ir su olimpine čempione Rūta Meilutyte.

     Be galimybės pabūti drauge su Lietuvos sporto žvaigždėmis, didelį įspūdį Betai paliko ir pati Prezidentūra, taip pat – visiems jos lankytojams kariškių atiduodama pagarba bei pirmąkart patirtas atidus kiekvieno patikrinimas prieš įeinant į aukščiausiąją šalies instituciją.

 

LAIMIKIS - AUŠRIUI, DŽIAUGSMAS - VISAM KAIMUI!

Antrąjį spalio šeštadienį Sigutėnuose įvyko tradicinė, jau trečioji, bendruomenės spartakiada.

Kaip įprasta, ji prasidėjo žvejų varžybomis ir ... netikėtu pagyvėjimu Kruojos pakrantėje, Aušriui Usoniui ištraukus 8.8 kg sveriančią lydeką. Tiesa, šis laimikis nebuvo įskaitinis, kadangi kol kas bendruomenės žvejai laimę bando tik meškerėmis (nors ateityje varžybų sąlygas žada tobulinti).

Po pietų pakėlus spartakiados vėliavą,buvo duotas startas kitoms rungtims. O jų vėl būta įvairių; baudų ir tritaškių mėtymas, smiginis, šešių kilogramų metalinio bokalo laikymas horizontaliai ištiesta ranka ir t.t. Ir visur rungtyniauta trijose grupėse: vyrų, moterų ir vaikų... Kas nedalyvavo varžybose, virė žuvienę. kuri, vadovaujant profesionaliai virėjai Genutei, vėl išėjo nuostabaus skonio.

O sportininkai buvo apdovanti, kaip ir dera, skambant maršui ir įteikiant diplomus su įrašu, kad nuo tokių pergalių prasideda kelias į olimpiadą.

Beveik 9 kg lydeka Aušriui Usoniui lėmė Padėką už Sigutėnų vardo garsinimą.

O JONO PRIKOCKIO PEREINAMOJI TAURĖ, ĮSTEIGTA ŠIO AISTRINGO ŽVEJO 75-MEČIO PROGA, ŠIEMET ATITEKO KĘSTUČIUI DIDARONKUI. (Tiesa, pats Jonas varžybose nedalyvavo, nes spartakiados išvakarėse buvo "pasigavęs" virusą.) 


2012m. SPARTAKIADA

BRANGŪS SIGUTĖNIEČIAI IR MŪSŲ BENDRUOMENĖS RĖMĖJAI,

 

     Išgarsėjome dar kartą! Šįkart – tuo, kad Pakruojo rajone surinkome daugiausia 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio iš visų, tokią paramą galinčių gauti organizacijų. Nepaisant to, kad, pavyzdžiui, tarp rajono bendruomenes įkūrusių kaimų Sigutėnai yra patys mažiausi.

Bet, matyt, ne tai svarbiausia – kur kas svarbiau yra mūsų vienybė, susitelkimas bei pastangos būti kartu ir šviesią, ir liūdną valandą.,,

     Todėl pačiais nuoširdžiausiais žodžiais norime padėkoti visiems Jums, nepagailėjusiems minėtųjų 2 procentų, iš kurių susikaupė net penki tūkstančiai litų (bent taip skelbiama tik ką išplatintame mokesčių inspekcijos pranešime). Seniai bebuvome tokie turtingi...

     Ta pačia proga norisi pažadėti, kad tuos pinigėlius ir toliau leisime labai taupiai ir racionaliai – ieškant būdų, kad jie tektų kiekvienam – ar tai per kaimo gerbūvį, ar tai per mūsų klėtelės priežiūrą ir plėtimą, ar tradiciškai pagerbiant visus – švenčiančius jubiliejus, susituokusius, gimusius ar išėjusius Amžinatvėn bendruomenės narius, kurių artimiesiems vėl galėsime suteikti nors simbolinę paramą...

     Dar kartą AČIŪ branginantiems mūsų SIGUTĖNUS! Telydi Jus visus sveikata, o Jūsų darbus – visokeriopa sėkmė!

                                                                                    

                                                                                     Bendruomenės taryba

 

   Rugsėjo 15-ąją Sigutėnuose viešėjo teatralai iš Tauragės - mūsų kraštietės Genovaitės Urmonaitės vadovaujami asociacijos "Mažoji scena" artistai, parodę nuotaikingą komediją "Asociacijos Vaciukas". Turėjome progą ir pasveikinti mieląją Genutę su 55-uoju gimtadieniu padovanodami Pranutės knygą ir Dalės rankdarbį iš odos, kuriais jubiliatė labai džiaugėsi.

   Labai džiaugėmės, renginyje sulaukę Mikoliškio kaimo bendruomenės delegacijos, kurie Sigutėnuose viešėjo pirmą kartą. Tai - be galo nuoširdūs ir šilti žmonės, su kuriais bendrausime ir toliau!

   Žvirblonių kultūros namuose buvo pristatyta mūsų bendruomenės pirmininkės Pranutės Kvedarienės knyga "... pažintas ir nepažintas Algirdas Ražauskas".

 

   Mūsų bendruomenės delegacija tąvakar atidėjo mašinos puošimą Pakruojo šventei ir nuvažiavo pasveikinti knygos autorės, to pačiu - padėkoti busvusiai sigutėnietei ir mūsų bendruomenės rėmėjai Dalei už rūpestį įamžinti Kovo 11-osios Akto signataro atminimą 60-ųjų jo gimimo metinių proga. Ta proga sigutėniėčiai padainavo dainų, kurias labiausiai mėgo a. a. Algirdas ir labai pagyvino knygos pristatymo renginį.

 

   O Pranutė vos neišgriuvo "iš koto", pamačiusi tokį didelį sveikintojų būrį, nes net nepagalvojo, kad tokia proga ją galėtų pasveikinti ir bendruomenė! Už tai ji nuoširdžiausiai dėkoja.

Miesto šventė 2012

ATSIPŪTĖM VISAM GYVENIMUI

     Kadangi šiemet Pakruojo šventė vadinosi "ATSIPŪTĖS PAKRUOJS", sigutėniečiai atsikvėpti nuo darbų ir įtampos nutarė Petro Krasausko "furoje" įkūrę alaus barą "SIGUTĖ", o jos priekaboje - nemokamos relaksacijos kabinetą...O jau Sigutėnų "BURLESKOS" buvo viena už kitą įspūdingesnės - kaip ir alaus bare leidę laiką "frajeriai" - su juodomis varlytėmis, juodais akiniais ir cilindrais ant galvos!

     Mūsų pastangas atsipūsti įvertino ne tik žiūrovai gatvėse, kėlę nykščius į viršų, bet ir komisija, paskyrusi antrąją vietą. Geriau nebegalėjo būti!

     Tokia pat sėkmė lydėjo šventės dieną surengtame kulinarinio paveldo konkurse. Sigutėnų alus buvo pripažintas konkurso nugalėtoju, o Genutės ir Zenono Valantinų sūdyti ir rūkyti lašiniai pelnė didžiausią skanautojų pripažinimą.

Kaip visada, toliau švęsti grįžome į savo klėtelę, kur mūsų dainos netilo iki vidurnakčio.

sakė nuotraukų dar bus:)

Ekskursija:Trakai- Kernavė

Nuotraukos Ramunės Magelinskienės

Vaidutės Kamašauskienės

Tai bent atsipalaidavome rugpjūčio 11-osios ekskursijoje į Trakus-Kernavę!

     Tuolab, kad iš anksto viskas buvo minutės tikslumu surikiuota mūsų gerosios 'fėjos" - Tiltų bendruomenės pirmininkės Laimutės, kuri vos ne kas valandą, skambino ir klausė, ar nieko netrūksta, ar viskas einasi pagal grafiką... Nuoširdžiausiai AČIŪ Jums, Laimut, už tai. Bijau,kad Pakruojyje mes nesugebėtume priimti Jūsų taip dėmesingai...

     Be to, nepasiklysti Trakuose mums buvo pasiruošusi padėti ir buvusi pakruojietė (tiksliau - jovarietė), o dabar su vyru Vladu Petraičiu (irgi kraštiečiu) Trakuose gyvenanti Irena Fetingytė, mūsų autobusą pasitikusi jau prie įvažiavimo į miestą. Už tai jai taip pat dėkojame!

     Trakuose aplankėme (kaip matysite iš nuotraukų) ne tik didingąją pilį, bet ir Karaimų muziejų, taip pat karaimės Ingridos kavinę, kur pasistiprinome be galo skaniais kibinais - nacionaliniu karaimų valgiu. Laivu apiplaukėme Trakų pilį.Paskui važiavome į senuosius Trakus, kur mūsų laukė vienuolė Dominyka, papasakojusi apie savo bei dar keturių vienminčių gyvenimą vienuolyne bei jį aprodžiusi. Po to stabtelėjome pas vietos tautodailininką, kurio dirbtuvėse ilgiausiai užtruko Romas, pats neabejingas medžio darbams. Sužavėjo Užutrakio dvaras, po kurį lydėjo jaunas ir labai mielas gidas Antanas, galiausiai dar mums ir padainavęs!

     O tokio gražumo gamtos kampelio, kaip Kernavė, daugelis dar nebuvo matęs gyvenime! Iš paskutiniųjų jėgų stengėmės pasiekti piliakalnių viršūnes, gėrėjomės nuo jų atsiveriančia panorama... Grožėjomės klebonijos pastatu bei bažnyčia, kurioje - tai bent sutapimas - kaip tik tuo laiku "ėmė šliūbą" viena buvusi pakruojietė!

     Grįždami namo, ne tik išdainavome visas dainas, bet ir - Mildos, Ados ir Felės iniciatyva - surengėme "chorų karus", nes muzikantui Zenonui tąkart sėkmingai talkino Julius, su sigutėniečiais važiavęs pirmą kartą, bet iškart panoręs tapti mūsų bendruomenės nariu!

     Džiugu, kad mūsų išvyka (ir visos šėlionės) patiko kartu važiavusiai kraštietei - Tauragės teatro "Mažoji scena" vadovei ir režisierei Genovaitei Urmonaitei, kuri prisipažino atsipalaidavusi kaip niekad...Gi sigutėniečiai Trakuose turėjo galimybę apsikabinti su savo bendruomenės tarybos nare (tiesa, dabar jau visi metai - "per atstumą") ir šio tinklapio tvarkytoja Aldute - ačiū Tau, Aldut, kad ištaikei laiko ten atlėkti nors porai valandų!

     Kitąmet sutarėme važiuoti į Druskininkus-Merkinę, nes vieniems, kaip išsitarė šios kelionės metu, norisi pamatyti Grūto parką, kitiems rūpi garsioji Merkinės piramidė ir kt.

     Lygumuose vykusiame kaimo bendruomenių sąskrydyje-2012 dalyvavome, kaip jau įprasta, didžiausiu būriu. Labai malonu, kad ir šiemet pasisekė laimėti keletą prizinių vietų. Mūsų bendruomenės prisistatymas, kuriame bandėme priminti garbingą bendruomenės istoriją (ir namelio statybą, ir pergales gražiausios gyvenvietės konkurse, ir net baleto "Gulbių ežeras" improvizaciją) buvo įvertintas trečiąja vieta.

 

   Dar geriau sekėsi bendruomenės kiemelio konkurse, kur užėmėme antrąją vietą (gal kad vertinimo komisijai išdainavome visas gražiausias dainas). Tinklinio komandai (mėtant kamuolį su paklode) vėlgi laimėta antroji vieta nusileidus tik preičiūniečiams. Šioje rungtyje sėkmingai rungėsi Sandra D., Irena K., Benas D. ir Marius V. Beje, Marius ir Jurga Vaidžiuliai - nauji mūsų bendruomenės nariai, tad labai norisi padėkoti jiems už tokį aktyvų dalyvavimą sąskrydyje.

 

   AČIŪ VISIEMS VISIEMS - DIDELIEMS IR MAŽIEMS - UŽ SUTELKTAS PASTANGAS IR NORĄ TOLIAU GARSINTI SIGUTĖNŲ BENDRUOMENĘ BEI GIINTI JOS GARBĘ!

     Vykdami į Žagarės vyšnių festivalį, neiškentėme nesustoję pasižvalgyti po ‚Plūgo brolių“ kavinės (Joniškio raj.) parką, juolab, kad ten gausu ir gražių augalų kompozicijų, ir senovinių padargų, ir net meškų, prie kurių prabuvome bene ilgiausiai.

     O Žagarė mūsų laukė, siūlydama pačias įvairiausias atrakcijas: ir turtingą turgų (kuriame kaipmat suradome dovaną 95-metį švenčiančiai močiutei Emilijai, o kai kas nusipirko ir vyšnių), ir daugybę įvairiausio žanro koncertų, ir Džiugo sūrių konkursą, ir žirgų lenktynes, dėl kurių Violeta sakė važiuotų ten kiekvienais metais... Tiesa, Regina tąsyk truputį apsiniaukė, sužinojusi, jog 17 val. jau turėsime išvažiuoti namo, nepamačius vakare būsiančių tiek gražių pasirodymų... Tačiau mūsų planuose dar buvo viešnagė pas Striukų kaimo ūkininką Gediminą Ališauską, kurio sodyba tiesiog apstulbino čia pamatytais reginiais iš akmenų, suteikiančių žmogui stiprybės!.. Negalėjome atsigėrėti šioje valdoje sukurtais alpinariumais, vandens baseinais, poilsio ir pramogų kampeliais... Ir – šeimininko bei jo sesers Ramutės vaišingumu bei nuoširdumu!

     Kada ir kaip mes jiems atsilyginsime, šitaip nuoširdžiai sutinkami jau antrą kartą! Nebent kitąkart kiekvienas nuvešime po akmenį, kurie ten tikrai suras savo vietą, kaip ją surado Genutės ir Zenono dovanota kraičių skrynia ar Romo „čemodanas“ (kadangi šis ūkininkas turi įkūręs ir senovinių daiktų muziejų).

     P. S. Kaipgi aš, rašydama apie Žagarės festivalį, galėjau pamiršti, kad nemaža grupė sigutėniečių nusifotografavo ir su rinkiminę agitaciją jau pradėjusia Kristina Brazauskiene, ir su sūrių laikytojų varžybas vedusiu Lietuvos stipruoliu Vidu Blekaičiu – gavę šias nuotraukas, būtinai papildysime savo tinklapį!

PASAULIO ŽAIDYNIŲ AUKSAS – PLIKOMIS RANKOMIS

Karatė sporto entuziastei, pasaulio vicečempionei iš Pakruojo Bernadetai Dauparaitei TAFISA žaidynės buvo įspūdingos ne vien todėl, kad ji jose dalyvavo pirmą kartą.

Daug svarbiau 17-metei merginai buvo tai, kad ji šiose žaidynėse (subūrusioje karatistus net iš 59 pasaulio šalių!) laimėjo auksą kumitė rungtyje kovodama neįprastu būdu - pirmąsyk be apsauginių pirštinaičių, su kuriomis skindavo pergales ligi šiolei.

- Kai beveik paskutinę minutę sužinojau, jog teks rungtis plikomis rankomis, ne juokais sunerimau, - prisipažino Bernadeta, neslėpdama ir to, jog šis išbandymas jai kainavo mėlynę ant žando.

Pakruojietei teko susikauti ir su Serbijos, ir su Rusijos, ir su Australijos atstovėmis, kurios šiose žaidynėse tiesiog dominavo. Beje, Bernadeta netruko įsitikinti, kad, rungiantis be apsaugos, reikėjo kur kas didesnio lankstumo ir atsargumo, nes bet kuris skaudesnis prisilietimas prie varžovės kaipmat galėjo iššaukti teisėjų pastabą.

Šiaulių teniso mokyklos salėje rungtyniavę planetos karatistai savo meistriškumą turėjo demonstruoti maždaug 35 laipsnių karštyje.

Ir dar bene pirmą kartą Bernadeta taip aiškiai pajuto gynusi Lietuvos garbę, nes, jai įteikus aukso medalį ir diplomą, nuskambėjo Lietuvos himnas.

Tai buvo liepos 6-ąją – likusvienai valandai iki tos iškilmingos akimirkos, kai šį himną giedojo viso pasaulio lietuviai.

P. KVEDARIENĖ

ALBUMO nuotr.: TAFISA žaidynių jaunių ir jaunimo grupėje auksą pelniusios Bernadetos Dauparaitės pergalę pirmąkart lydėjo Lietuvos himnas

     Į Mikoliškio kaimo bendruomenės šventę, vykusią liepos 6-ąją, sigutėniečiai važiavo į albumą-dovaną įrašę linkėjimą:

                               Kas pasiekimais ir vieningumu

                               Mikoliškis visoj šaly garsėtų!

                                Kas čia netrūktų duonos ir dainų,

                               Kurios net Sigutėnuose girdėtųs!

   Be to, į savo prisistatymo programą buvome įpynę daug dainų apie gimtąjį kaimą, duoną, virš kasdienybės pakylėjantį bendravimo džiaugsmą...

   Mikoliškiečiai mus priėmė labai šiltai. Kaip ir kitus vakaronės svečius – bardiškiečius, žeimeliečius, grikpėdiečius, noreikiečius... Vaišino sriuba, koše ir alumi... Gyrė už gražias dainas, stebėjosi, kad turime tiek muzikantų – mat tąkart į svečius važiavo ir Zenonas, ir Jonas, ir Danutė,,,

   Grįžome gerokai po vidurnakčio, nes smagu buvo pašokti grojant „gyvai“ muzikai, o ir netrūko magių atrakcijų...

   Dabar mikoliškiečių lauksime Sigutėnuose.

 

 

PREZENTACIJA

   Mūsų bendruomenės namelyje neseniai svečiavosi antri metai Lietuvoje veikiančios kampanijos „Sibiro sveikata“ atstovės. Apie tai, kaip greitai galima pajusti šios kampanijos platinamų atbatžolių, balzamų bei kitokių ne chemijos, o žolelių pagrindu veikiančių preparatų naudą bei efektyvumą, susirinkusiems pasakojo jos konsultantė Rita Kišonienė, tai patyrusi „savo kailiu“.

   - Jeigu aš kalbėčiau netiesą, nedrįsčiau pas Jus daugiau atvažiuoti,- kalbėjo Ariogaloje gyvenanti moteris, prisipažinusi, jog Pakruojyje ji dažnai vieši dar ir todėl, kad čia gyvena jų giminaičiai. Tai – mūsų bendruomenės nariai Dalia ir Petras Požemeckai, dėl ko sigutėniečiai ir patikėjo užsakymus šiai kampanijai pateikti būtent per Dalią.

   Mat daugelis renginyje dalyvavusių moterų iš tiesų susidomėjo ne sintetiniais, o iš žolelių pagamintais vaistais, apie kuriuos papasakojo šios kampanijos rinkodaros konsultantė Aurelija Motiejaitienė. Kai kurių preparatų (ypač – efektyviai išvalančių organizmą) sigutėnietės įsigijo iš karto, kitų – žadėjo užsisakyti ateityje.

   O Ritos vyras Antanas sužavėjo savo kūrybos eilėraščiais, pažadėdamas būtinai pas mus atvažiuoti tada, kai pakviesim į svečius Ariogalos krašto kūrėjus.

Ataskaitinio susirinkimo akimirkos :))

   Prieš Velykas buvome pakviesti prezentuoti Pakuojo seniūniją laidoje „Gyvenimas šalia Kruojos“. Nors ilgokai atsikalbinėjome, bet seniūno pavaduotoja J. Dirbanauskienė nepaleido – reikia ir viskas!

   Ačiū subėgusiems į klėtelę ir parodžiusiems, ką mokame. Kas dainavo „Sigutėnuos sužydėjo visos gėlės“, kas – darė velykinius rankdarbius, kas žaidė šaškėmis ar šiaip bendravo... Žinoma, labiausiai jaudinosi Pranutė, nes rašyti jai šimtąkart lengviau, negu kalbėti į mokrofoną.

   Laidų vedėjas Gediminas sakė, jog palikome labai malonų įspūdį savo nuoširdumu ir paprastumu. Nors tiek...

   Jūsų dėmesiui – keletas akimirkų iš susitikimo su laidos „Gyvenimas šalia Kruojos“ kūrėjais.

Praėjusį šeštadienį 20 Sigutėnų bendruomenės žmonių dalyvavo Atvelykio vakaronėje Triškoniuose, į kurią šio kaimo kultūrinio gyvenimo aktyvistai pasikvietė senus savo bičiulius.

Prieš porą metų Sigutėnuose vykusio rajono bendruomenių sąskrydžio šeimininkams Triškonių bendruomenė padovanojo gaidį. Tad mes prisipažinome irgi negalėję važiuoti į svečius tuščiomis - triškoniečių lyderei Janinai Ramonienei įteikėme bent kiaušinį - tiesa, ne paprastą, o didelį ir nedūžtantį, sušildytą jį ištekinusio Romo ir dekupažu dailinusios Dalios rankų šiluma... Ne ką kitą, o taip pat po kiaušinį - gavome ir „grąžos“ - be galo spalvingą triškonietės Danguolės lankstinį iš popieriaus, kuriuo papuoštum bet kurį kampelį...

Nebuvo galo kalboms (ne, ne oficialioms, o tarpusavio - kad ir užstalėje), dainoms, atrakcijoms... Tuolab, kad užimti svečius tąsyk triškoniečiai pasitelkė tame kaime užaugusį muzikantą Antaną Rapkevičių ir visais instrumentais grojančią bei taip pat dainuojančią jo Virginiją, o šie jau, matyt, iš anksto buvo nusižiūrėję, ką suporuos šokių konkursui „Šok su manimi“, o kas labiausiai tiktų „Chorų karų“ vertinimo komisijoje - „persikūnyti“ į Donatą Katkų, Vaidą Genytę ar Zitą Kelmickaitę... Beje, jokios nuoskaudos nebuvo ir dalinantis apdovanojimus, nes „Chorų karų“ varžytuvėse nugalėjo draugystė (čia pat - kultūros darbuotojos Danutės Dovydaitienės džiaugsmui - sujungusi triškoniečius bei sigutėniečius dar ir į „jungtinę kaimų kapelą“, kurioje Triškoniams atstovavo moterys: Janina Burkauskienė su Stefa Audzijoniene, o Sigutėnams - vyrai: Zenonas Valantinas su Jonu Lipštu (žinoma, pritariant ir visiems kitiems)... O „Šok su manimi“ konkurse nugalėjo „Kristina Brazauskienė“ (Milda iš Sigutėnų) ir „Vytautas Šustauskas“ (Aleksas iš Triškonių), nors jiems ant kulnų lipo ir kitos poros...

Pamačiusi taip nuoširdžiai besilinksminančius sodiečius, šventės vedėja Virginija susizgribo - o kaip būtų puiku, jeigu šie linksmi, dainingi bei mokantys atsipalaiduoti žmonės imtų ir atvažiuotų svečiuosna į Velžio gyvenvietę Panevėžio rajone - pasirodo, ji yra tenykštės bendruomenės pirmininkė!

Balsingųjų Triškonių kaimo bendruomenės saviveiklininkų būryje gera buvo matyti neseniai 85-metį atšven tusią Eugeniją Rapkevičienę (kuriai ta proga triškoniečiai buvo ne tik nuaudę juostą, bet ir sukūrę dainą). Tuolab, girdėjus, jog po šio jubiliejaus ilgaamžė lyg ir buvo žadėjusi palikti kolektyvą.

- O kodėl aš turiu jį palikti, kada čia taip smagu? - stebėjosi buvusi mokytoja, visą vakarą nepaliovusi nei dainuoti, nei šypsotis... (Beje, tą vakarą visus linksminęs Antanas - jos sūnus).

Vakaronės metu susidraugavome ir su draudeliečiais, vadovaujamais seniūnaitės Danguolės Drupienės.

Kas - iki devinto prakaito plūkėsi šokių maratone, kas – raginami Romo, išbandė rankos taiklumą, o kas susidomėjęs žiūrėjo vaizdo nuostoje užfiksuoto prieš trejetą metų vykusio pirmojo Sigutėnų ir Triškonių bendruomenių susitikimo akimirkas... Ir džiaugėmės, jog per tą laiką nėmaž nepasenome, nes... laikas tikriausiai aplenkia tuos, kurie moka džiaugtis gyvenimu.

  BERNADETA - TRISKART ČEMPIONĖ!
 
Utenoje vykusiame 20-ajame Lietuvos šotokan karatė čempionate vėl užtikrintai pasirodė mūsų Bernadeta, iškovojusi net tris aukso medalius: kata ir kumitė - jaunių bei kumitė jaunimo grupėse.
Nuoširdžiausiai sveikiname TRISKART ČEMPIONĘ!

       Mažai Sigutėnų bendruomenei dėmesį parodė šitoks didelis pulkas rajono valdžios, kuriame buvo ir savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Romas Medzveckas, ir administracijos direktorės pavaduotojas Virginijus Grigonis, ir Pakruojo seniūnas Saulius Margis, ir jo pavaduotoja Janina Dirbanauskienė.
      Sigutėniečiai jiems uždavė nemažai klausimų apie būsimus vandentiekio ir kanalizacijos tinklus, pagrindinės gatvės asfaltavimą, bent minimalų Svajonių gatvės sutvarkymą, šiukšlių rūšiavimą ir kt.
      Išgavus nemažai pažadų, belieka laukti, kada jie bus įvykdyti.

 2012-02-21

   Artėjant Užgavėnėms, prisiminėm savo moto: niekas nepraskaidrins mūsų gyvenimo, jeigu nesistengsim to daryti patys... Tad vėl meistravom kaukes, ieškojom įspūdingesnių aprėdų, kad taptume kuo patrauklesniais persirengėliais.
    Bendruomenės smarkuolių išradingumas netruko atnešti vaisius: Adelė (kurios, beje, niekas nepažino) Vienybės aikštėje vykusiuose rinkimuose pelnė gražiausios čigonės vardą, jaunoji čigoniukė Viktorija nugalėjo muštynėse su maišais, o Milda su Laima (čigonė su velniuku) rankiniu pjūklu sėkmingai perpjovė storiausią rąstą! Visus miesto šventės dalyvius pasveikinome daina "Žiema žiema, bėk iš kiema, jau pavasarėlis. Mūsų kaime, Sigutėnuos jau pražydo gėlės". Tais pačiais posmais, muzikuojant Zenonui, taip pat pasveikinome Pakruojo poliklinikos bei ligoninės darbuotojus, seniūnijos kolektyvą, taip pat "Kanrugės" (kurioje dirba net penkios mūsų kolektyvo moterys) darbuotojus. Visur buvome svetingai sutikti ir palydėti. Tikimės, kad nieko nesupykdėme, nes Užgavėnės - juk pokštų diena! Na, o patys pasikrovėme tikrai daug energijos ir įspūdžių!

 

 

Pirmą kartą Sigutėnų istorijoje Didysis slidžių žygis: Sigutėnai-Linksmučiai

   2012-02-18

                                                        TAI BENT ATSIPALAIDAVOME!

     Vasarą nuolat bendraudami įvairiuose renginiuose, Sigutėnų bendruomenės žmonės pagalvojo: o kodėl dažniau nesusitikus žiemą, kada tam turima netgi daugiau laiko... Juk nėmaž nebūna šalta, pavyzdžiui, jau kelintąkart metų sandūroje kelioms dešimtims didelių ir mažų sigutėniečių susiburiant prie naujametinio laužo!

     Praėjusį šeštadienį vykęs šios bendruomenės renginys vadinosi slidžių žygis "Sigutėnai-Linksmučiai-2012". Kas neturėjo slidžių, įsijungė į palaikymo komandą, nes rūpėjo, kad trasą įveikusių žygeivių pušyne jau lauktų karštos dešrelės! O ir juos sutikti norėjosi su maršu - taip pat, kaip buvo išlydėti nuo kaimo klėtelės.
     Kadangi diena pasitaikė išties puiki, muzikuojant, dainuojant iš šokant nepastebimai prabėgo visas pusdienis.O kaip smagu buvo pasivolioti sniege, kada paskui įvairiausias atrakcijas siūliusį "jurgelį-meistrelį" aukštielninkiems į pusnį tekdavo griūtį visiems - nepriklausomai nuo amžiaus! - žygio dalyviams. Iš ten pat - Linksmučių pušyno - tądien telefonais skrido muzikiniai sveikinimai gimtadienį šventusioms bendruomenės narėms Daivai ir Vidai.
     Išsiskiriant nutarta, kad toks slidžių žygis Sigutėnuose taps tradicinis. Tik kitais metais planuojama iškilti į kitą, galbūt tolimesnę, vietovę. O pirmąją bendrą žiemos iškylą visiems jos dalyviams primins Padėkos raštai, kuriuos vieni gavo už entuziazmą, kiti - už meistriškumą, pavyzdžio jaunimui rodymą ar tiesiog gerą nuotaiką. Beje, visas Padėkas lydėjo tas pats linkėjimas - ir toliau negailėti dėmesio sveikai gyvensenai.

NAUJAUSI MŪSŲ KARATISTŲ LAIMĖJIMAI

     Panevėžyje vykusiame šotokan karatė Baltijos čempionate puikiai sekėsi Bernadetai ir Benui Dauparams - jie abu tapo čempionais savojo amžiaus sportininkų grupėse. Tik Beta iškovojo auksą kata, o Benas - kumitė rungtyje. Be to, 17-metė sigutėnietė laimėjo bronzos medalį ir kumitė varžybose.
     Šiame čempionate dalyvavo net 32 klubų atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lenkijos.
     O vasario 16 d. Pakruojo sporto centro surengtose geriausiųjų 2011 metų Pakruojo rajono sportininkų pagerbimo iškilmėse Beta su savo treneriu Arūnu Masalskiu iš Radviliškio "Kentauro" klubo buvo apdovanoti už pernykščius pasiekimus neolimpinėse sporto šakose.
     Nuoširdžiausiai sveikiname!

BERNADETOS APDOVANOJIMAI :

Jauku, linksma , smagu .Ar gali būti kitaip Sigutėnuose?

TRADICINIAI NAUJIEJI ,KIEKVIENAIS METAIS MŪSŲ VIS DAUGIAU !