Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Praėjusį sekmadienį bendruomenės salėje koncertavo scenos žvaigždžių pora: Radži ir Birutė Dambrauskaitė. Nepažeisdami savo tradicijos, sigutėniečiai juos ir sutiko, ir išlydėjo su maršu.

kieno Xperia pavede šį kart :(

AČIŪ UŽ TALKĄ BENDRAM LABUI
Kaipmat "suvažiavo" į bendruomenės ūkinį pastatą-vagonėlį malkos, kai šį savaitgalį (lapkričio 15 d.)  į talką susirinko įvairaus amžiaus talkininkų būrys: Sandra D. su vaikais Benu ir Artūru, Edita ir Aušrius U., Genutė ir Zenonas V., Remigijus Ž. su dukra Viktorija, Gitanas S., Felė A., Pranutė ir Romas K., Jonas P.
Darbščių susirinkusiųjų rankų užteko ne tik malkoms sutvarkyti, bet ir lapams sugrėbti, o Aušrius U. sutvirtino ir namelio kaminą, kuris ligi šiol nuo vėjo lingavo į visas puses.
BENDRUOMENĖS TARYBOS VARDU AČIŪ VISIEMS, ATSILIEPUSIEMS Į KVIETIMĄ PADIRBĖTI BENDRAM LABUI!
Gaila, kad "už kadro" liko moterys ir mergaitės, aną šeštadienį sugrėbusios lapus kaimo skverelyje, - Adelė G., Dalė N., Rūta V., Viktorija Ž., Pranutė K. bei joms talkinęs bendruomenės bičiulis Artūras P. - pastarajai talkai įamžinti niekas neturėjo fotoaparato

TRADICINĖ ŽUVIENĖS ŠVENTĖ

Ją surengėme jau ketvirti metai iš eilės. Tik žuvys vyrams tąkart labai nekibo, nes netikėtai staiga atšalo.

Vyriausias bendruomenės žvejas-patriarchas Jonas PRIKOCKIS savo vardinę pereinamąją taurę tąkart

perdavė kaimynui Žilvinui LAPINSKUI, kuriam pavyko pagauti nors keletą žvynuotųjų. Antrąją vietą užėmė

Marius VAIDŽIULIS. Žaliavą žuvienei daugiausia ištraukus iš šaldymo kamerų, Genutė Lapinskienė su savo

pagalbininkėmis išvirė nuostabaus skonio žuvienę, kurios retas nepaprašė antros ar net trečios porcijos.

Kvapnus karštas viralas ypač tiko po sportinių rungčių, vaikams, moterims ir vyrams išbandžius jėgas

smiginio, eitynių su kojūkais, baudų mėtymo varžybose.

Na, o labiausiai visų nuotaiką pakėlė Joniškėlio kultūros namų moterų kaimo kapela „Ramunela“ – dar ir

dabar daugelio ausyse skamba melodingos kolektyvo vadovės Nijolės (daugelio dainų autorės), Valdos,

Danguolės, dviejų Genučių ir „maestro“ Ryčio dainos, kurioms negailėjome plojimų. Pranutė netgi išdrįso

paprašyti savo klasiokės, kad ji sukurtų melodiją ir bent vienam iš jos eilėraščių. Šauniajai „Ramunėlai“ iš

visos širdies tarėme AČIŪ ir - iki naujų panašių susitikimų! O Zenonas mūsų linksmintojoms atidavė visus tą

rytą su žmona Genute surinktus baravykus bei kitus paskutinius šio rudens grybus.

Šventės vaizdai – SANDROS, STASYTĖS ir PRANUTĖS nuotraukose

 

SIGUTĖNIEČIAI NUSKYNĖ LAURUS

 

Spalio 9 d. Pakruojo dvare įvyko gražiausių sodybų konkurso finalinis renginys, kurio metu paaiškėjo, kad mūsų bendruomenės narių sodybos užėmė ir pirmąją, ir antrąją vietas kaimo sodybų grupėje. Tai - ne tik rūpestingai, bet ir išmoningai tvarkomos Genovaitės ir Prano LAPINSKŲ bei Vidos ir Virginijaus REMEIKIŲ valdos. Gaila, kad Vida su Virgiu šventėje nedalyvavo.

Į rajoninį konkurso etapą taip pat buvo pakliuvusios Adelės GRUŠIENĖS, Felicijos USONIENĖS bei Laimos ir Algirdo GULBINŲ puoselėjamos sodybos.

Kaip matysite nuotraukoje, prie sigutėniečių stalo buvo prisėdusi net konkurso dalyvius linksminusi dainininkė Vitalija Katunskytė.

 

 

ORIGINALIAI PADĖKOJO UŽ SVEIKINIMĄ

Elektronine žinute pasveikintas su 65-uoju gimtadieniu, Sigutėnuose (Prikockių gryčioj) gimęs kretingiškis Algimantas Verbutas padėkojo atsiųsdamas savo nuotrauką su į Lietuvos rekordų knygą patekusiais kojūkininkais (per 2 val. 20 min. įveikusiais 11 km 20 cm atstumą.

Mat Algimantas savo įkurtoje ir vadovaujamoje Kretingos kultūros centro studijoje subūrė ir kojūkininkų trupę!

Kūrybingajam kraštiečiui juokais parašiau, jog ir mes savo spartakiadose rengiam kojūkininkų varžybas, tik mūsų (Romo K. gamybos) kojūkai yra 4-5 kartus trumpesni už tuos, kuriais rekordus gerina įvairias akcijas rengiantys jo jaunieji teatralai.

 

NUOŠIRDŽIAI SVEIKINAME VAIDĄ!

Socialinių darbuotojų dienos proga už nuoširdų ir nepriekaištingą socialinį darbą rajono mero Padėka apdovanota Linkuvos socialinių paslaugų centre dirbanti mūsų bendruomenės narė Vaida KAMAŠAUSKIENĖ.

Nuoširdžiai sveikiname!

Renatos Budrienės nuotrauka

LABAI SVETINGAI PRIĖMĖ ŽEMAIČIAI

Neatsispyrę savo bičiulių iš Kretingos rajono Baublių kaimo bendruomenės centro kvietimui apsilankyti etnografinių regionų metams skirtoje popietėje, rugsėjo 30-ąją išdardėjome į pajūrį.

Ten buvome labai svetingai sutikti. Susipažinę su baubliškių įgyvendintų projektų "vaisiais" - sutvarkytomis patalpomis bei aktyviam poilsiui pritaikyta aplinka, patekome į pilną salę įvairaus amžiaus žmonių, kuriems Dalia P. ir Laima Ž. pristatė mūsų (aukštaičių) krašto tautinius drabužius, padainavome Sigutėnų bendruomenės himną, Pranutė pakalbėjo tarmiškai ir paskaitė savo eilėraščių. Baubliškiai, vadovaujami Gražinos Rimkuvienės, kalbėjo ir dainavo savąja - žemaičių - tarme, lygino to krašto tautinę aprangą su mūsiške (nes popietė ir vadinosi 'Baublių ir Sigutėnų panašumai bei skirtumai", o po to mus vaišino, vaišino, vaišino... Valgėme neatsivalgėme žemaitiško kastinio, spirginės, cibulinės su kepta (ant žarijų) silke bei virtomis neluptomis bulvėmis. Skonis - neišpasakytas! Taip pat ragavome  pačių šeimininkų raugtos giros, kitų patiekalų. Savo ruožtu bičiuliams nuvežėme pakruojietiško alaus, bandelių su lašinukais ir Danutės M. spaustą sūrį su kmynais.

Jeigu ne Europos krepšinio fčempionato finalas, būtume paviešėję ilgiau, nes smagu buvo pabendrauti ir užstalėje, pokalbius keičiant dainoms, grojant mūsiškiam Zenonui ir baubliškių meno vadovui Gintarui.

Dabar turėsime didžiulį rūpestį, kaip kitą vasarą ne prasčiau priimti nuoširdžiuosius žemaičius!

Pakruojo mieto šventėje visus žavėjo mūsų bendruomenės "žvaigždutės" Gretos Gudaitės solinis dainavimas.

Algio PADOROS nuotrauka

 

VIEŠĖJO TRYŠKIŲ MIESTELIO BENDRUOMENĖ

Mūsų bendruomenė turi dar vienus bičiulius Žemaitijoje. Tai - rugpjūčio 23 d. pas mus viešėjusi Telšių rajono Tryškių miestelio bendruomenė, apie mūsų veiklą sužinojusi iš tinklalapio internete ir ja susidomėjusi. Tai - didelis sigutėniečių 10-ties metų bendruomeninio judėjimo įvertinimas.

Ši pažintis tiktai buvo labai miela, nes žemaitišku nuoširdumu jau esame įsitikinę ne kartą. Iš Sigutėnų tryškiečiai išvyko į Pakruojo dvarą, priprašę užsukti pas juos bet kada, važiuojant keliu į Palangą, nuo kurio jie taip arti (vos už 6 km) įsikūrę.O juk bus dar progų ir susitikti šventinėje aplinkoje!

 

 

ŠVENTĖS EISENOJE UŽĖMĖME TREČIĄJĄ VIETĄ!

Ruošdamiesi 2015 m. Pakruojo šventės eisenai, leidome sau pafantazuoti. Ogi "nutarėme" gelbėti Sigutėnų malūną, jį kažkokiu būdu būktai renovuodami ir įkurdami ten barą. Stasytės Stasiuvienės nuotraukose pamatysite, kiek daug jame įsidarbino žavių barmenių ir barmenų, tąsyk vaišinusių visą Pakruojį - ginkdie, ne vien komisiją ir rajono valdžią, kuriai, tiesą sakant, nieko gero ir nebeliko... Visą kelią nenutilo Zenono ir Jono armonikos, Miliutės mušamas būgnas bei jų traukiama daina:

"Snaudžia malūnas prie kelio,

girnų tenai nebėra.

Nutarė mūsų kaimelis

Barą įrengti jame".

Tikriausiai dėl to, kad atitikome eisenos temą, o ne dėl to, kad pagal galimybes visus pavaišinome (ačiū savo skanėstų nepagailėjusioms bendruomenės moterims), užėmėme garbingą trečiąją vietą. NUOŠIRDUS DĖKUI VISIEMS DALYVAVUSIEMS!

Iš visų likusių jėgų plojome Gretai Gudaitei už gražias dainas ir artistiškumą šventės koncertinėje programoje, o taip pat Ramunei Pociuvienei - už jos vadovaujamų moterų bei merginų aerobikos judesiais paremtus šokius - irgi palaikėme jas net atsistoję!

 

 

VILTĖ IR BENAS AUGA KAIP ANT MIELIŲ!

Pagaliau pasveikinom pačius mažiausius bendruomenės narius - Vitalijaus ir Dovilės STASIŲ dvynukus Viltę ir Beną, kurie, gimusiems Stasinių išvakarėse (tai bent dovana močiutei Stanislavai Stasiuvienei!) jau įpusėjo ketvirtąjį gyvenimo mėnesį!

Visos bendruomenės vardu palinkėjome jiems augti dideliems, sveikiems ir gražiems - kokie yra dabar (negalėjome į juos atsižiūrėti!) ,,

 

 

SVEIKINAME "NAKTIES KARALIENES"!

Trečią kartą Vilniuje surengtame naktiniame moterų bėgime "NIKE" puikiai sekėsi mūsų bendruomenės sporto entuziastei RAMUNEI ir jos dukrai GABRIELEI. Penkių kilometrų trasą sostinės senamiesčio gatvėmis, kurioje netrūko šviesos, muzikos ir netgi dūmų efektų, Ramunė įveikė 21-ma, o Gabrielė - 30-ta iš 2000 bėgikių! Mamos laikas - 22, dukros - 22,38 min. Pernai jodvi užėmė atitinkamai 75 ir 104 vietas.

Sveikindami šias šaunuoles, linkime joms ir toliau sėkmingų startų (tuolab, kad spalio pradžioje Ramunės laukia Nicoje vyksiančios Europos meistrų žaidynės. Tenai ji varžysis su geriausiais šio žemyno bėgikais 5 ir 1.5 km distancijose.

 

Štai kaip mes raganėjom rugpjūčio 1 d. Pakruojo dvare vykusioje Amatų, muzikos ir alaus šventėje, pelnydami raganiškiausių babuškų nominaciją.

Smagu buvo girdėti ir pastebėjimą, kad prie Sigutėnų bendruomenės kiemelio tą šventės dieną būriavosi daugiausia žmonių.

 

APLANKĖME LIETUVOS JERUZALĘ ir PLATELIUS

    Šios ekskursijos metu ne tik aplankėme pačias žymiausias Žemaitijos nacionalinio parko vietas bet ir įsitikinome begaliniu žemaičių nuoširdumu. Nors pirmojoje kelionės „stotelėje“ - Žemaičių Kalvarijoje – tądien vyko Plungės rajono bendruomenių sąskrydis, tenykštės bendruomenės pirmininkas Bronius Kleinauskas, geografijos mokytojas, mums paskyrė daugiau kaip valandą, kad kuo išsamiau supažindintų su vadinamąja Lietuvos Jeruzale – jos bažnyčia ir Kristaus kančios keliais. Toks pat geranoriškas pasirodė ir Plateliuose sigutėniečių laukęs buvęs girininkas Jonas Šečkus – nepaisant, kad turėjo važiuoti į giminės susitikimą, jis ne tik palydėjo į lankytinas Platelių vietas (prie storiausio Lietuvoje uosio, į tenykštį dvarą, prie 1200 ha užimančio didžiausio Žemaitijos ežero ir kt.), bet ir aprodė metų metais kauptą medžioklės trofėjų parodą (išdėstytą per du aukštus), o galiausiai pasiūlė savo pavėsinę pasislėpti nuo lietaus ir užkąsti. Nepažįstamiems, pirmąkart matomiems žmonėms – nepaisant, kad patys turėjo išvažiuoti!

Išvykos metu taip pat aplankėme Jurgos ir Antano Jakimavičių energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką Likšų kaime, požeminę balistinių raketų termobranduoliniais užtaisais bazę Plokštinėje (apie kurią tarybiniais laikais nežinojo net ten gyvenę žmonės); grįždami neiškentėme nesustoję Telšių centro apžvalgos aikštelėje, Telšių girininkijos Žvėrinčiuje, kurio šeimininkas Petras Dabrišius negailėjo pastangų norėdamas išvilioti iš šlapių krūmynų vilkus ar iš guolio – meškiną, tačiau pastarasis, nulaižęs nuo šaukšto medų, skubiai grįždavo po stogu – ten, kur šilta ir sausa. Be jo, iš arti susipažinome su elniais, žiurkėnais-mutantais, o ožkos (kaip matysite nuotraukoje) pačios brovėsi į Romo vairuojamą autobusą.

Jeigu bus gražus rugpjūtis, dar planuojame važiuoti į pajūrį.

TEBEGYVENAME SĄSKRYDŽIO ĮSPŪDŽIAIS
Ačiū visiems, dalyvavusiems bendruomenių sąskrydyje Mažeikoniuose. Malonu girdėti atsiliepimus, kad į Euroviziją išsiruošusių Sigutėnų babuškų pasirodymas buvo prisistatymo programos "vinis". Mūsų babuškos (Zenonas, Petras, Pranas , Remigijus ir Jonas) išties atrodė labai šauniai! Neatsitiktinai pelnėme pirmąją vietą.
Taip pat aktyviai dalyvavome visose rungtyse, kurių, kaip matysite iš nuotraukų, būta gana įvairių.Ypač kietas riešutas varžovams buvo mūsų virvės traukėjų komanda, kurią sudarė Aušrius, Marius, Svajūnas K., Jurga ir Sandra.
Grįžus po sąskrydžio dar ilgai nesinorėjo skirstytis. Visi būryje nutarėme liepos 18 d. važiuoti į Platelius, nes ten daug kas nėra buvęs, o lankytinų objektų - į valias.
Tad iki kito malonaus pasibuvimo!

Joninės

 nuotraukų autorius Stasytė 

Pavedė Pranutės   išmanusis        „Sony Xperia™“ :( 

 

  ĮKURTUVĖS SUTAPO SU BENDRUOMENĖS 10-MEČIU!

 

    Kad problemos, su kuriomis mūsų bendruomenė susidūrė statydama priestatą (nebegavo lėšų jo vidui įrengti) sigutėniečių nesupriešino, o dar labiau sutelkė, geriausiai paliudijo gegužės 29-ąją, po ataskaitinio-rinkiminio susirinkimo, įvykusi naujakurystės ir bendruomenės veiklos 10-mečio šventė. Į ją susirinko tiek žmonių, kad vos tilpo naujojoje salėje - arti 80-ties, skaičiuojant su svečiais. Tiesa, kai kurie galbūt atėjo tik pamatyti ir paklausyti "gyvos" Donaldos, kuri vedė šią neeilinę vakaronę ir, žinoma, dainavo.

    Šventės proga bendruomenę pasveikino Seimo narys Vitalijus Gailius, jo padėjėjas Gintaras Šurna, Pakruojo seniūnas Saulius Margis, rajono bendruomenių sąjungos ir Mažeikonių bendruomenės pirmininkė Kazimiera Klabienė, Jovarų, Pakruojo bei Triškonių bendruomenių atstovai.

    DAR KARTĄ AČIŪ VISIEMS - SVEIKINUSIEMS, DALYVAVUSIEMS, VIENAIP AR KITAIP PRISIDĖJUSIEMS PRIE BENDRUOMENĖS STIPRINIMO IR TURTINIMO! IR TOLIAU GYVENKIME TAIP DRAUGIŠKAI, KAIP GYVENOME IKI ŠIOLEI!

   Susirinkusiųjų prašymu, bendruomenei ir toliau vadovaus Pranutė, o jai padės ta pati, sigutėniečių nuomone, gerai dirbusi taryba. Būti jos nariu atsisakius Algirdui Navickui, jo vietą užims Svajūnas Joteika.

 

 

...štai kaip mes rinkom akmenėlius Paverdenių karjere, iš kurių darėm kompoziciją prie bendruomenės namų, kad būtų gražu ir patiems, ir mūsų svečiams...

ATVELYKIO ŠVENTĖ

Joje ne tik aptarėme projekto Žiemos švenčių tradicijų ir paročių perdavimas jaunimui", bet ir susipažinome su Šiaulių policijos kinologų būrio vyriausiuoju patruliu Ričardu bei jo augintiniu - vokiečių aviganiu Volfu (išaiškinusių daug nusikaltėlių, o tądien ieškojusiu dingusios linkuvietės), sveikinome jubiliatus, vaišinomės žirnių koše ir ne tik ja...

Sandra ir Jurga vadovavo Didžiojo margučio puošybai, prie kurio nusifotografuoti po to norėjo daugelis...

Dabar susitiksime ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime, kada tikriausiai jau galėsime švęsti ir priestato įkurtuves, nes darbų po truputį mažėja.

Bendruomenės namuose jau turime vandenį ir kanalizaciją!

 

 

 

Vaikų velykėlės Sigutėnų kaimo bendruomenėje( Pakruojo raj.) vyko tikrąją Atvelykio dieną - balandžio 12-ąją.

Siunčiame jaunųjų sigutėniečių išpuoštą margutį, prie kurio norėjo įsiamžinti net ir suaugusieji.

Bijau dėl nuotraukų kokybės, nes, atrodo, buvo "išsireguliavęs" fotoaparatas.

Labai Jums AČIŪ už gražią iniciatyvą!

Su pagarba - bendruomenės pirmininkė

 

Štai kaip mes šv. Velykų išvakarėse, Didįjį Penktadienį, būryje dabinome margučius.

ARTĖJA VELYKOS!
Ta proga šiemet pagal projektą, skirtą tradicijų ir papročių atgaivinimui, surengsime keletą švenčių vaikams.Tiesa, į Verbų gamybos šventę susibūrė ne tik mūsų jaunoji karta, bet ir vyresnio amžiaus bendruomenės nariai. Mat, kaip daryti verbas, atvažiavo pamokyti jų meistrė iš Plaučiškių - Jaryna Razgaitienė. Nuoširdus AČIŪ šiai šauniai gražiadarbei, atsivežusiai net savo "žaliavos" (sudžiovintų augalų) verboms daryti.
Na, o mažuosius bendruomenės narius bei jų draugus šio meno mokė mūsų Jurgita, padedant kitoms vaikų mamoms Sandrai, Inesai, Editai, Laurai, močiutėms Adai, Nidai ir kt.
Savo muzikavimu visų nuotaiką kėlė armonininkai Zenonas, Jonas ir būgnininkė Miliutė.
Beje, kaip matysit iš nuotraukų, nusifotografavom ne tik su verbomis, bet ir su Užgavėnių kaukėmis, su kuriomis per pastarąją šventę likome neįsiamžinę.

Dabar visi būriu marginsim kiaušinius Didįjį penktadienį, po to rengsim "Vaikų velykėles".

Pakruojo kultūros centre atidarytoje rajono tautodailininkų parodoje eksponuojami ir mūsų auksarankės Dalios POŽEMECKIENĖS rankdarbiai.

    O prie šios jos mezgėjos sustoja bemaž visi parodos lankytojai...

Nijolės Padorienės nuotr.

NUOŠIRDŽIAUSI SVEIKINIMAI ALGIRDUI!

Visi, dalyvavusieji vasario 27 d. vykusiame rajono tarybos posėdyje, atasistojo, kai, jam prasidėjus, atsiimti Pakruojo rajono savivaldybės Padėkos ženklo buvo pakviestas ilgametis svarsčių kilnojimo klubo „Jėga“ vadovas Algirdas NAVICKAS.

Šis įvertinimas 66-mečiui sportininkui skirtas už Pakruojo vardo garsinimą, aktyvią veiklą ugdant jaunuosius sportininkus ir aukštus svarsčių kilnojimo klubo „Jėga“ sportinius pasiekimus.

Minėtojo svarsčių kilnotojų klubo įkūrėjas bei ilgametis prezidentas ir dabar nenuilstamai treniruoja šią sporto šaką pasirinkusį jaunimą, ne tik organizuoja, bet ir remia varžybas – respublikines bei tarptautines. Čempionų „kalvis“ taip pat yra   respublikinės bei tarptautinės kategorijų teisėjas, ne viena kadenciją buvęs Svarsčių kilnojimo federacijos prezidiumo narys, atsakingas už trenerių darbą. Prieš keletą metų jis buvo tapęs pasaulio čempionu veteranų grupėje.

     Nuoširdžiausiai sveikiname bendruomenės tarybos narį, pelniusį tokį pripažinimą.

P. KVEDARIENĖ

Renatos BUDRIENĖS nuotr.: rajono merė A. Jasiūnienė ir vicemeras R. Medzveckas tuoj tuoj Algirdui įteiks apdovanojimą.


 

MŪSŲ DAINININKĖS VOS NEPRAVIRKDĖ SEIMO NARIO!

Onutė Gegeckienė ir Danutė Mikalauskienė turėjo progą dalyvauti Degesių kaimo bendruomenės šventėje "Mūs stiprybė - iš rugių dosnumo", skirtoje Vasario 16-ajai ir šv. Agotos (Duonos) dienai paminėti.

Nuoširdžiai padainavusios apie duoną, kuri visus lydi nuo lopšio lig karsto, todėl ją verta kelti prie lūpų su didesne pagarba; taip pat - apie tai, jog per dažnai mes vieni kitiems tariam piktą žodį, užuot paėmę ir širdingai paspaudę artimo ranką, mūsų dainininkės sulaukė Seimo nario VItalijaus Gailiaus pagyrimo. Parlamentaras sakė, jog jis vos sulaikė ašaras, klausydamasis Onutės ir Danutės dainų.

AČIŪ degesiečiams už labai šiltą priėmimą!

 

SVEIKINAME RAMUNĘ POCIUVIENĘ,

pripažintą geriausiąja 2014-ųjų bėgike šios sporto šakos veteranių grupėje!

Tokį pripažinimą ji pelnė iškovojusi antrąją vietą Eurovaistinės 10--ties kilometrų taurės varžybose, laimėjusi bronzą Nidoje - pusės maratono bėgime, sidabrą - Lenkijoje bei daugelyje kitų respublikinių ir tarptautinių bėgimų.

Linkime Ramunei ne mažiau sėkmingų startų ir šiais metais!

 

UŽGAVĖNĖS-2015

Ir šiemet žiemą vijome taip pat smagiai, kaip ir visada - vadovaudamiesi posakiu: niekas kitas tavęs nepalinksmins, jeigu neišmoksi linksmintis pats!

Žinodami, kad mūsų daug kas laukia, pirmiausia pasukome į miestelį. Labiausiai rūpėjo padėkoti mūsų rėmėjams - verslininkams Daujotams, užsukti į seniūniją, Ingos ir Vidoto Misiūnų baldų parduotuvę, "Techasą", "Nemateką", agentūrą "ViSOS Lietuvos vaikai" ir pas kitus, suprantančius jumorą mūsų bičiulius...

O autodetalių parduotuvės "Vaižida" savininkus pakvietėme stoti į bendruomenę, nes jų įmonė - mūsų kaimo teritorijoje!

Gaila, kad taip greit sutemo, tad tespėjome aplankyti tik keltą savojo kaimo žmonių.

AČIŪ visiems, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie žiemos varymo ir neleidusiems mums sušalti!

 

 

MAŽEIKIEČIUS ATLYDĖJO BUVUSI SIGUTĖNIETĖ LORETA

Praėjusią savaitę rajone viešėjo Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės suburti Mažeikių rajono bendruomenių lyderiai, seniūnai, švietimo, kultūros darbuotojai, kiti projektus vykdę to rajono atstovai Juos atlydėjo minėtajai vietos veiklos grupei vadovaujanti buvusi sigutėnietė - Aldonos Lapinskienės dukra Loreta.

Savo pažintį su mūsiškės VVG vykdyta Pakruojo rajono kaimo plėtros strategija mažeikiečiai pradėjo nuo Loretos gimtųjų Sigutėnų. Nepaisant, kad tądien snigo, svečius sutikome su dviem armonikomis, būgnu ir savo himnu "Sigutėnuos sužydėjo visos gėlės..." O papasakoję apie pastarojo projekto vykdymą bei kitokią veiklą, atsakę i jų klausimus, paprašėme žemaičių, kad užtrauktų savąją dainą "Ten, kur Venta..." Džiaugiamės, kad svečiams padarė įspūdį mūsų paprastumas, nuoširdumas ir didžiulis bendruomenės savanorių indėlis vykdant statybą, padėjęs mums išspręsti ne vieną problemą.

Krakių mokyklos direktorė Emilija Bučienė atsisveikindama prižadėjo su savo vienminčiais atvykti į Sigutėnus ilgesniam pabendravimui.

 

Mūsų bendruomenės narės Sandra D. ir Jurga V.su vaikais dalyvavo Pakruojo sporto centre vykusioje naujametinėje aktyviausių šeimų šventėje
Nijolės PADORIENĖS nuotraukos

KALĖDŲ SENELIUI PABĖGO ELNIAI

Pernai sulaukę Kalėdų Senelio ir Snieguolės "ratuotų" (atvažiavusių su prašmatniu keturračiu), šiemet mažieji sigutėniečiai šiek tiek nustebo pamatę juos ateinant ... pėstute. Pasirodo, pabėgo elniai, tad roges su dovanų maišu teko tempti patiems. Žinoma, nubėgę pasitikti labai lauktų svečių, vaikučiai jiems padėjo pasiekti naująją mūsų bendruomenės salę.

Nors susirinko tikrai daug mažųjų bendruomenės narių, visiems užteko dovanėlių. Kad jas gautų, vieni vaikai dainavo, kiti deklamavo...Ta pačia proga buvo pasveikinti ir bendruomenės jubiliatai: Sandra, Jurga, Pranutė, Raimondas, išdalintas naujas 2015-ųjų metų kalendorius.

Išlydėjus Kalėdų senelį bei Snieguolę, kaip visada, salėje susibūrė suaugusieji - aptarti besibaigiančių metų problemų, pakalbėti apie darbus, laukiančius naujais 2015-aisiais.