Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

VIENAS SPINDULIU NEŠVIESTUM...
Nuoširdžiausiai AČIŪ Sigutėnų bendruomenės žmonėms bei visiems mus palaikiusiems, pretenduojant į Lietuvos Žemės ūkio ministerijos konkurso "Bendruomenė-Spindulys 2016" nominaciją "Už pozityvius pokyčius" . Šiai nominacijai gauti mus pristatė rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Kazimiera Klabienė, atsižvelgusi į mūsų įgyvendinamus projektus, kurie pastaraisiais metais tiesiog vijo vienas kitą.
Visų Jūsų, žinoma, ir pasiaukojamo bendruomenės aktyvistų darbo dėka tapome konkurso laureatais. Gaila, kad iškilmėse Vilniaus Rotušėje mums tebuvo skirtos tik 5 vietos - norėjosi, kad ten dalyvautų penkiskart didesnis sigutėniečių būrys, nes daugelis Jūsų to tikrai nusipelnėte!
Aukščiau vargu ar bėra kur kilti...:)

    Lietuvos kaimo bendruomenių apdovanojimai ,,Spindulys 2016"

akimirkos:

 nuotraukų savininkas Žemė ūkio ministerija

 

Gražus gyvenimas -atgal kai pasižiūri

Ir pamatai, kiek nuveikta jame...

Nes ne kiekvienas tokią laimę turim-

Gilias pėdas įminti kelyje ...

 

       Nuoširdžiai -

 Sigutėnų kaimo bendruomenė

 

ŽUVIENĖ KAIPMAT "IŠTIRPO"...

Mūsų tradicinė Rudenėlio šventė vėl prasidėjo žvejų varžytuvėmis Jono Prikockio pereinamajai taurei laimėti. Smagu, kad 80-ojo gimtadienio išvakarėse ją Jonas ir susigrąžino. Tik dviem gramais nuo nugalėtojo atsiliko Marius Vaidžiulis, o trečiąją vietą užėmė pernykščių varžybų laimėtojas Žilvinas Lapinskas.
Labai džiaugėmės sulaukę svečių - Triškonių, Mikoliškio ir Degesių bendruomenių, kuriems aprodėme savo namus, papasakojome apie šiemet įvykdytus projektus. Jų dėka priešais bendruomenės namų priestatą išklotos betono trinkelės, o antrajame aukšte įrengta sveikatingumo salė, kurioje tą patį vakarą išbandyti stalo teniso bei biliardo stalai, daugiafunkcis treniruoklis.
Muzikiniais kūriniais šventės dalyvius pradžiugino respublikinių konkursų laureatės Žaneta Vaidžiulytė ir Greta Gudaitė, o mažoji Beatričė labai raiškiai padeklamavo Lietuvai skirtą eilėraštį.
Kaipmat ištirpo Felės Aukselienės, Adelės Grušienės, Janinos Pabražinskienės bei kitų moterų virta žuvienė (trys kibirai!), o Mildos Pivorienės, Nidos Sviderskienės bei jų pagalbininkių "išaustas" paskutinių rudens žiedų kilimas tebežydi ligi šiolei...

TAI BENT VESELĖ!

Pirmiausia - nuoširdus AČIŪ visiems bendruomenės nariams, kurie ruošėtės Pakruojo šventei taip, kaip savo ar savo vaikų vestuvėms (ar net dar atsakingiau). Todėl Sigutėnai vėl išgarsėjo - užimdami trečiąją vietą eisenoje savo "vestuvėmis iš reikalo" (o iš bendruomenių prizininkais tapome vieninteliai); mūsų Pranas buvo pripažintas pačiu liežuvingiausiu piršliu, o Remigijus pateko tarp penkių jaunikių, kurie buvo išrinkti kandidatais į Žaldoko dukters širdį.

Mūsų svočia Genutė, gaspadinės Felė, Angelė ir kitos buvo tokios vaišingos, kad iš sigutėniečių palapinės svečiai net nenorėdavo išeiti (už vaišingumą pelnėme net Seimo nario A. Matulo padėką), o mūsų pamergės Milda. Adelė ir Janina išverkė, kad nebūtų pakartas piršlys!

Retas šventės dalyvis nepagyrė Dalios nuotakos-kaliausės (prie kurios net nebesinorėtų "kabinti" pastarojo žodžio). Be visa ko, Dalia ir dalyvavo šventei skirtame dailės konkurse bei vedė vaikams skirtus edukacinius užsiėmimus. Įspūdingai atrodė ir jaunosios Pranutės vestuvinė suknia, kurios siuvimui savo laiko nepagailėjo Ada. Visa tai ir daug kitų nepakartojamų akimirkų pamatysite nuotraukose.

 

Važiuodami į Anykščius, niekaip netikėjome, kad tiek daug pamatysime per vieną dieną. Toje ekslursijoje – kaip nė vienoje kitoje – vis lipome aukštyn, arčiau dangaus.

Daugelis buvo įkopę ir į vieną seniausių Lietuvoje apžvalgos bokštą prie Rubikių ežero, ir į aukščiausios Lietuvoje Anykščių bažnyčios (79 m.) apžvalgos aikštelę, ir į populiarųjį medžio lajų taką, ir į J. Biliūno „Laimės žiburį“... Be to, viešėjome Anykščių krašto muziejuje, kosmoso muziejuje, jau minėtoje bažnyčioje, vasaros rogučių trasoje, Arklio muziejuje ir ... pas Mildutės mamytę, kur mūsų laukė Mildos sesers Onutės bei jos artimųjų paruoštas vaišių stalas. O mes tegalėjome už tai atsilyginti sigutėnietiškomis dainomis... Čia padėkojome ir kelionėje po Anykščius mus lydėjusiai Mildutės dukterėčiai Kristinai.

Grįžome, kaip visada, dainuodami, tik tąkart – ne grojant Zenonui, Jonui arba Juliui, o pritardami autobuso vairuotojo Kęstučio leidžiamiems smagiems įrašams! Ir apgailestaudami, kad tai – paskutinė šios vasaros išvyka...

Žurnalas ,,Lietuvė" apie aktyvias bendruomenes :

 

Ar tekę lankytis Pakruojo pašonėje, kairiajame Kruojos upės krante įsikūrusiame Sigutėnų kaime ar bent apie jį girdėti? Ne? Tada džiaugiamės galėdami Jus supažindinti su dar viena maloniai mus nustebinusia Lietuvos vietove ir jos bendruomene. Čia gyvuoja senosios ir kuriamos naujos tradicijos, puoselėjamos vienos svarbiausių vertybių – skirtingų kartų žmonių tarpusavio ryšiai, su dideliu ūpu dirbama visos bendruomenės labui. O apsakyti grožiui, kurį kuria darbščios sigutėniečių rankos, rasti žodžių sunku – vaikščiojant po šį kaimą lengva pasijusti tarsi išpuoselėtame botanikos sode. Tad nestebina tai, kad Sigutėnai ne kartą pelnė gražiausiai tvarkomos Pakruojo rajono gyvenvietės vardą. Apie gyvenimą šiame jaukiame Šiaurės Lietuvos kampelyje ir vietos bendruomenės veiklą kalbamės su jos ilgamete pirmininke Pranute Kvedariene. Toliau skaitykite paspaudę nuorodą :

http://lietuve.lt/aktyvios-bendruomenes-lietuvos-stiprybe/sigutenu-kaimo-bendruomene-veiklumu-nenusileidzia-gerokai-didesnems-bendruomenems

 

 

Kur tik nesutiksi mūsų bendruomenės narių
... Aktyviąją Dalią Požemeckienę fotoobjektyvas užfiksavo Vilniuje, tautodailės mugėje, už vieno stalo sėdinčią su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene...
... o Kazimieras Mogulevičius įamžintas bėgimo varžybose aplink Triškonius, iš kurių parvažiavo su medaliu. Tad mūsų bendruomenėje - jau du aktyviai sportuojantys sprinteriai - ilgose distancijose vis geriau pasirodanti Ramunė Pociuvienė ir Kazimieras iš Svajonių gatvės.

SVEČIUOSE - LIVETA IR PETRAS KAZLAUSKAI

Su šiais dainininkais susidraugavome nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų - jie labai džiaugėsi pirmąkart per savo koncertinės veiklos dešimtmečius sutikti su dviem armonikomis ir skambia daina "Oi laukėm laukėm", o mus sužavėjo šių "žvaigždžių". paprastumas ir nuoširdumas. Be visa ko, Liveta ne tik šokdino mūsų vyrus, bet ir leido jiems kartu su ja padainuoti į mikrofoną...

O svarbiausia, kad birželio 25-osios svečiai padėjo mūsų bendruomenei netradciciškai pasveikinti Janinas ir Jonus, skiriant jiems dainą, prie kurios Janina P. dar gavo dovanų ir kompaktinį diską. Be prizo neliko ir Nida S. - už tai, kad viso koncerto metu nenuleido akių nuo dainuojančio Petro.

Dabar laukiame Livetos pažadėtojo kvietimo į televiziją... .

 

Dalios Požemeckienės nuotr.

 

VILNIUS IŠ ARTI


Birželio 18-osios kelionė į sostinę buvo viena iš mūsų bendruomenės laimėto projekto "Visi kartu - dirbame, sportuojame, pramogaujame" priemonių.
Tiesa, jos scenarijų truputį "sujaukė" Vilniuje vykęs gėjų paradas (nes uždarytas eismas atskyrė mus nuo autobuso), tačiau daugelį planuotų objektų vis dėlto aplankėme. Tai - garsieji Valdovų rūmai, Arkikatedra bei jos požemiai, Gedimino kalnas, Televizijos bokštas, Bernardinų sodas, šv. Onos bažnyčia ir kt.
Vilniuje mūsų laukė ir šio bendruomenės tinklalapio administratorė Aldutė, kuriai turėjome progą padėkoti už mūsų svetainės tvarkymą ir ... po metų pasveikinti su jubiliejumi!
Ekskursijoje dalyvavo kaip niekad daug - daugiau kaip pusė bendruomenės narių.

 

be abejo tenesupyksta , kas nepakliuvo i kadrą :) nusigrybavo fotoaparato GPS :(

BUVOME PRIPAŽINTI PAČIAIS LINKSMIAUSIAIS!

NUOŠIRDŽIAUSIAI AČIŪ VISOMS IR VISIEMS, NEPAGAILĖJUSIEMS PIRMOJO VASAROS ŠEŠTADIENIO IŠVYKAI Į TRADICINĮ PAKRUOJO RAJONO BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDĮ, KURIS ŠIEMET VYKO DVARIŠKIUOSE.

Mūsų komanda buvo viena iš gausiausių.O ir sekėsi neblogai: būktai susiruošę į olimpiadą Rio de Ženeire, užėmėme trečiąją vietą bendruomenių prisistatyme, pelnėme linksmiausios komandos nominaciją, o mūsų jaunimas buvo nepralenkiamas neįprasto kvadrato varžybose - visus savo varžovus sėkmingiausiai apmėtė pliušiniais žaislais. Visiškai arti nugalėtojų buvo ir mūsų stipruoliai Jonas L.ir Vytukas A.
SVEIKINAME IR LINKIME VISADA BŪTI TOKIAIS AKTYVIAIS!

nuotraukos P.   Žiubrio

nuotraukos Renatos Budrienės

nuotraukos Lauros Didelevičienės

VIEŠNAGĖ SABONIUOSE

Duonos šventėje Degesiuose susipažinę su Pasvalio rajono Sabonių kaimo aktyviste Pranute Krištopaitiene, dainavusia Švobiškio moterų ansamblyje, sigutėniečiai sulaukė pakvietimo dalyvauti šio kaimo šventėje, skirtoje Šeimos dienai paminėti.

Į kaimyninį rajoną važiavo Milda, Laima, Genutė, Zenonas, Janina, Jonas, Danutė, Felė, Pranutė ir Viktorija. Gaila, kad Viktorijos nepamatysite nė vienoje nuotraukoje, nes ji pati fotografavo.

Buvome labai nuoširdžiai priimti naujųjų bičiulių. Dabar teks pasikviesti juos į Sigutėnus, nes jie neslėpė norintys pas mus atvažiuoti.

 

 

O čia patys mažiausieji mūsų bendruomenės nariai - dvynukai Viltė ir Benas, kurie Stasinių išvakarėse sulaukė pirmojo savo "jubiliejaus" - vienerių metukų!

EILINĖ BENDRUOMENĖS NARIŲ TALKA

NEEILINIAI SIGUTĖNIEČIŲ SVEČIAI
Mūsų bendruomenės salėje savo veiklos vienerių metų jubiliejų šventė Pakruojo neįgaliųju draugijos vokalinis ansamblis "ŠILADIS'. Jame dainuoja ir mūsų Adelė.  Turėjome progą pasižiūrėti gražų koncertą, nes už širdies griebė ir mūsų dainininkių, ir jų pasveikinti atvažiavusių pasvaliečių dainos.
Adelė džiaugėsi, kad su Pasvalio neįgaliųju draugijos ansambliu "Žalsvasis šaltinis" atvažiavo jos bendramokslė Marytė, o Pranutė svečiams prisipažino irgi kilusi iš to paties kaimyninio rajono.

Smagiai ir dainuota, ir šokta, ir dalintasi patirtimi...

ATASKATINIS PRAĖJO SKLANDŽIAI

Užtat Pranutė leido sau pajuokauti, jog nuo šiol viaada darysianti taip, kaip šiemet: prisikalbins koncertuoti kokią "žvaigždę" - ir prisirinks pilna salė žmonių!

Mat, jeigu ne Rytis Cicinas su Giulija, ir tąsyk nebūtų suėję tiek sigutėniečių. (Beje, Giulija įsižiūrėjo mūsų Remigijų, o  Cicinas pabučiavo Stasytę, kuri dabar ilgai turėtų nesiprausti)...

Būryje pasidžiaugėme įvykdytais projektais bei tik ką laimėtuoju "Visi kartu - dirbame, sportuojame, tobulėjame", kuris, finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, ne tik leis pabaigti rengti patalpas antrajame aukšte, nusipirkti drėgmės surinkėją, žoliapjoivę (nes senąją vos spėjame remontuoti), bet ir sudarys sąlygas nemokamai aplankyti Valdovų rūmus bei kitas žymiausias Vilniaus vietas (prašysim Aldutės Morkūnienės, kad pabūtų mūsų gide), taip pat išvažiuoti pasižiūrėti gražiausių mūsų bei kitų artimesnių rajonų sodybų. Tai bus gegužės mėnesį.

 

"VAIKŲ VELYKĖLES-2016"

Į jas šiemet susirinko net 20 bendruomenės narių atžalų, tarp kurių buvo ir pas senelius viešėję Mildos ir Petro Kairių anūkai Dovilė ir Mantas iš VIlniaus. Vaikus aplankiusi Velykų bobutė (šaunioji mūsų bendruomenės bičiulė Gražvydė iš "Techaso") buvo paruošusi jiems daug smagių atrakcijų, tad pusantros valandos šventės programa prašvilpė kaip vėjas.

Išlydėdami viešnią pas kitus vaikus, labai prašėme, kad ji kitąmet vėl atvyktų į Sigutėnus!

Nuotraukų dar bus daugiau!

VIEŠNAGĖ DEGESIUOSE

Ten šeštadienį (balandžio 3 d.) vyko tradicinė Duonos šventė, kurioje dalyvavo ir 10 mūsų bendruomenės atstovų. Mildai su Dale teko minkyti duoną, Zenonui su Jonu - imti į rankas armoniką, nes nenorėjome būti prastesni už Vaškų bei Švobiškio dainininkus ar net šauniąsias "Lakštutes"... Tai buvo labai gražus ir prasmingas renginys, kurio pabaigoje negalėjome nepakviesti jo organizatorių į Sigutėnus savo bendruomenės žodžiais "Norim Jus matyti svečiuose..."

Šventėje dalyvavo Dalia ir Petras P., Genutė ir Zenonas V., Janina P., Jonas L., Felė A., Adelė G., Milda P. ir Pranutė k., perdavusi Degesių krašto žmonėms visų sigutėniečių linkėjimus. Maloniai pabendravome ir su Guostagalio bei Mikoliškio bendruomenių atstovais.

Nuotraukos Prano Žiubrio

  BEATRIČĖ PELNĖ MAESTRO V. JUOZAPAIČIO PADĖKĄ!

  Visi pasidžiaukime jaunąja mūsų bendruomenės nare - Beatriče GUDAITE, kuri buvo geriausiai įvertinta Kovo 11-osios proga Radviiliškyje vykusiame patriotinių eilėraščių deklamavimo konkurse. 6-erių metų vaikų grupėje iš 32 bendraamžių ji užėmė pirmąją vietą ir buvo apdovanota konkursą rėmusio Seimo nario, profesoriaus Vytauto Juozapaičio Padėka!

   Beatričei sėkmę atnešė A. Matučio eilėraštis "Tai - mano tėviškė". Konkursui ją paruošė Pakruojo vaikų lopšelio-darželio "Vyturėlis", kurį mergaitė lanko, auklėtoja Algina Razgaitienė.

   Labai išraiškingą Beatričės deklamavimą bendruomenės nariai jau pastebėjo prie Kalėdų eglutės, kur ji atkreipdavo dėmesį ir mintinai išmoktais labai ilgais eilėraščiais.

 

 

"OI LAUKĖM LAUKĖM MES STALIONIO LAUKĖM"...

Sandra sakė jau kitą dieną pastebėjusi internetinėje erdvėje "sklandančias"

nuotraukas apie tai, kaip sigutėniečiai su armonikom sutinka dainų autorių ir atlikėją Paulių STALIONĮ. Jo koncertas (kaip ir nuoširdus bendravimas) labai patiko ir dideliems, ir mažiems. Prisifotografavę su scenos žvaigžde, jį išlydėjome jau su savo dainomis, dėkodami "Už laimės lašelį, už džiaugsmo truputį..."

 

 

NUOŠIRDŽIAI SVEIKINAME

mūsų sporto žvaigždes - Ramunę ir Algirdą, pripažintus geriausiais praėjusių (2015 m.) rajono sportininkais!

A. Padoros nuotr.

 

AČIŪ TALKOS DALYVIAMS
Nuoširdžiausiai AČIŪ visiems, nepagailėjusiems savaitgalio, kad būtų sutvarkyti DU MIŠKOVEŽIAI lentų, kurias bendruomenei atidavė seniūnija, pradėjus ardyti žydų sinagogą. Dabar kuro turėsime ilgam. Aišku, per šalčius tie lentgaliai neprišildytų, bet rudenį-pavasarį židiniui tiks puikiausiai.
Gaila, kad nenufotografavau lentų krūvos, kuri siekė mūsų klėtelės stogą. Užtat įamžinau dvi didžiausias krūvas, kurias sukrauti pasiekė tik dvimetrinis Remigijus - ir tai užlipęs ant aukšto "kazlo".

Tad kaip žemai nenusilenkti visai Žalių šeimynai (jauniausia talkos dalyvė Viktorija lentas prie "zeimerio" tempė kartu su vyrais, gerai, kad Darbo inspekcija "neužfiksavo"), Genutei ir Zenonui Valantinams, Romui Kvedarui, Felei Aukselienei, Alfonsui Sviderskiui, Svajūnui Joteikai, Aušriui Usoniui, Žilvinui Naujokui, Petrui Požemeckui, Jonui Lipštui (ir už "zeimerį", ir už talką), Stasiui Morkūnui, Renaldui Banaičiui... Taip pat - Adelei Grušienei už labai tikusią prie alaus žirniu košę (kurios užteko dviems dienoms) ir Mildai Pivorienei, kuri dėl talkininkų taip pat gerokai patuštino savąjį šaldytuvą... Žinoma, ir Genutei V. - ir vieną, ir kitą vakarą atskubėjusiai su ką tik "ištušintais" kopūstais..] Gaila, kad ne visi talkininkai pateko į foto objektyvą..

 

UŽGAVĖNES PRISIMINUS...
Didžiausias Užgavėnių persirengėlių įvertinimas būtų Stasiuko M. žodžiai, kad jis nepažino pusės šventės dalyvių. Paskui, žinoma, mūsų jaunų ir vyresnių gaspadinių blynai, Adelės virta kiaulės galva su labai skania kruopų sriuba, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas, rąsto pjovimas, Pakruojo kultūros centro "dramkės" spektaklis ir daug kitų nekasdieniškų atrakcijų... Svarbu, kad patikom vilniečiams iš MAXIMOS centro - jie savo akimis įsitikino mūsų bendruomenę parėmę neveltui...

Prašysim dar :)...

Kai simpatiškasis svečias Martynas atsiųs nuotraukų, įkelsim jų daugiau...Nes jis akylai fiksavo kiekvieną mūsų krustelėjimą!

 

Štai kokius vaizdus iš naujosios mūsų laiptinės atidarymo per Užgavėnių šventę visoje Lietuvoje išplatino MAXIMA, pranešdama, kad sigutėniečiai - patys pirmieji iš konkurso laimėtojų įvykdė jų finansuotą projektą "Laiptai į dangų".

 

Kaip matysite nuotraukoje, simbolinę įkurtuvių juostelę viešnia iš Vilniaus Inga ... pjovė peiliu, nes lemtingu momentu pametėme žirkles.

 

Daugiau šventės vaizdų įdėsime vėliau.

 

 

IŠ VARŽYBŲ GRĮŽO NE TUŠČIOMIS

Paskutinį sausio šeštadienį Paežeriuose vykusiose Pakruojo rajono žvejų varžybose mūsų bendruomenės narys Jonas PRIKOCKIS pelnė vyriausiojo dalyvio prizą. Šaunuolis! Rugsėjo mėnesį jį sveikinsime su 80-mečiu!

 

A. PADOROS nuotraukos

LAIPTAI Į DANGŲ"

Taip vadinosi mūsų bendruomenės projektas, praėjusią vasarą sulaukęs MAXIMOS paskelbto konkurso "Mes - bendruomenė" vertinimo komisijos dėmesio ir pelnęs jo finansavimą. Šiomis dienomis baigta įrengti laiptinė ir gražūs, patogūs laiptai į antrąjį bendruomenės priestato aukštą.  Net nebesinorės prisiminti, kaip lipdavome "ant aukšto" senoviškomis kopėčiomis, kurias įamžinome šalia naujųjų laiptų.

Tolesnis mūsų užmojis - virš naujosios salės  įrengti "Sveikatingumo erdvę", kurioje sveikos gyvensenos entuziastai galės mankštintis prie stalo teniso, biliardo stalų, aerobikos treniruotėse.ar treniruoklio pagalba.

Tuo tikslu Pranutė vėl rašo projektą, nes pirmiausia "ant aukšto" reikia įrengti grindų dangą.

O kol kas pasidžiaukime jaukia laiptine ir išvaizdžiais laiptais.

 

TIKRAS KALĖDŲ SENELIS!

 

Mažieji sigutėniečiai  nežino ir niekada nežinos, iš kur pas juos gruodžio 20-ąją atbildėjo labai spalvingas, o svarbiausia - šnekus, smarkus ir dosnus Kalėdų senelis su gražuole Pelyte, prikrėtusia jiems visokių eibių. Tie laukti svečiai net savo muziiką`atsivežė - kad visiems

 

susirinkusiems (tarp kurių buvo ir nemažai tėvelių su seneliais) būtų smagiau!

 

Gi suaugusieji už jų kalėdinio rūpesčio palengvinimą ir dabar dėkoja TECHASO parduotuvės vadybininkei Gražvydei bei jos draugei Vaidai.

 

Smagu, kad šiemet prie Kalėdų eglutės susirinko kaip niekad daug vaikų.